Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska na mistrzostwach świata w koszykówce 2019
#1
Po raz 2 w historii Biało-czerwoni awansowali do mistrzostw świata w koszykówce. Ostatni raz uczestniczyliśmy w mistrzostwach 52 lata temu czyli 1967 roku.
Turniej w Chinach zostanie rozegrany w dniach 31 sierpnia - 15 września 2019.

Oczywiście jest to wielki sukces Polaków, ale zastanawia mnie jak im wyjdzie.
Odpowiedz
#2
Mam nadzieje że wyjdziemy z grupy zwłaszcza że trafiliśmy teoretycznie na najsłabsze ekipy z możliwych do wylosowania:

Grupa A (Pekin)
1. Wybrzeże Kości Słoniowej
2. POLSKA
3. Wenezuela
4. Chiny

Z grupy awansują 2 drużyny wiec szanse są duże.
Odpowiedz
#3
Szkoda że Gortata nie będzie, na pewno był by wzmocnieniem. Ale z 2 strony skoro awansowali bez niego to znaczy że buduje się dobry zespół.
Odpowiedz
#4
Gortat najlepiej podsumował pytania czy pojedzie na mistrzostwa "Na mistrzostwa świata pojadą ci, co wywalczyli awans. Oni w pełni na to zasłużyli"
Odpowiedz
#5
Biało-Czerwoni mają za sobą trzy sparingi w turnieju towarzyskim w Pradze 08.08 - 12.08. Kadra pokonała w pierwszym meczu Jordanię aż 92:51, później po bardzo wyrównanym starciu lepsza okazała się ekipa Czech (81:76), a w ostatnim starciu wygrała ekipa Tunezji (75:64).
Odpowiedz
#6
No i zaczęło się! W pierwszym meczu mistrzostw świata w Chinach 2019 Reprezentacja Polski pokonała Wenezuelę 80:69.
Odpowiedz
#7
Pierwsza kwarta była nerwowa w naszym wykonaniu przegrywaliśmy nawet 12:19, ale bardzo szybko odrobiliśmy straty i zaczęliśmy budować przewagę.
Odpowiedz
#8
W drugim meczu po dogrywce wygraliśmy z Chinami 79:76, było trochę nerwów ale się udało.
Odpowiedz
#9
@Maciek były nerwy bo to co robili sędziowie nie da się opisać bez wulgaryzmów
Odpowiedz
#10
Oglądałem ten mecz na żywo, wyglądało to jak pojedynek z gospodarzem w kraju 3 świata. To nie były błędy - sędziowie robili dosłownie wszystko, żeby Chińczycy z nami wygrali, ale na szczęście nie udało im się to.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości